EDICE GALERIE MIROSLAVA KUBÍKA


Publikace - Katalog k výstavě

650 CZK

Antonín Střížek / Zdánlivá Lehkost

Zdánlivá lehkost a elegance Střížkových pláten v sobě ve skutečnosti skrývá závažnost, s jakou k nám tyto obrazy promlouvají. Nevládne v nich někdejší romantické přesvědčení, že umění přetváří svět a mění životy lidí a smysl jejich existence. Jedná se post-romantickou malbu, která vychází ze schopnosti malíře sdílet s divákem individuální zkušenost materiálního světa předmětů a věcí, kterými jsme každý den obklopováni, ale jejichž obraz dokáže náhle rozkrýt hlubší pravdu této každodennosti.

Publikace - Katalog k výstavě

350 CZK

Zorka Ságlová

Katalog představuje obsáhlou tvorbu Zorky Ságlové, jedné z nejzajímavějších a nejvýznamnějších českých výtvarnic generace šedesátých let minulého století, především na dvou tematických okruzích. První z nich vychází z autorčina textilního školení v ateliéru Antonína Kybala na VŠUP v Praze, druhým je pak tvorba inspirovaná prací s fotografiemi i vlastní fotografické práce, jejichž inspiraci můžeme mimo jiné jistě hledat také v celoživotním soužití s fotografem Janem Ságlem.

Publikace - Katalog k výstavě

1000 CZK

Stanislav Kolíbal / Former Uncertain Indicated / Bývalé Nejsité Tušené

Katalogu k výstavě v Českém a Slovenském pavilonu na 58. mezinárodním bienále výtvarného umění v Benátkách představuje tuzemskému publiku dosud nejkomplexnější zachycení života a díla jednoho z nejvýznamnějších českých umělců posledního století. Mezinárodně uznávaní kurátoři a teoretici se ve svých textech zamýšlí nad uměleckým významem tvorby Stanislava Kolíbala a jejími přesahy.

Publikace - Katalog k výstavě

280 CZK

MICHAL ŠKODA / TAM NĚKDE DALEKO NĚČEHO ÚPLNĚ

Prostorové objekty a plošné kresby v sobě - jako černé meteority - zhušťují nekonečno, vrací do sebe samotných počátky, konce, směry.
Prázdno mlžných kreseb je plné prosakujících vztahů, které kulminují ve zčernalých stopách křížení. Fragmenty cest v liniových kresbách nezaznamenávají jejich začátek ani cíl, tvar ani průběh - jen naznačují směřování.
 

Publikace - Katalog k výstavě

550 CZK

VÁCLAV CIGLER / MICHAL MOTYČKA - UDÁLOST MÍSTA

Dvojjazyčný katalog ke stejnojmenné výstavě, která představila klíčová díla výtvarníka Václava Ciglera, a to od prací ze 60. let 20. století až po nedávné společné projekty s multimediálním tvůrcem Michalem Motyčkou. Výstava proběhla 16. června – 8. září 2018 v Galerii Miroslava Kubíka, Litomyšl. Texty doplnili Václav Cigler a Jana Šindelová.
 

Publikace - Katalog Sympozia Litomyšl

250 CZK

7. SYMPOZIUM LITOMYŠL / ČESKO-MAĎARSKÉ

Katalog Sympozium 7: Where do we go from here rekapituluje Sympozium Litomyšl v roce 2018 a výstavu renomované Galerie Miroslava Kubíka v Litomyšli. Sympozia se zúčastnili čtyři maďarští a tři čeští umělci.
Hynek Alt (CZ), Sári Ember (HU), Mark Fridvalszki (HU), Igor Hosnedl (CZ), Valentýna Janů (CZ), Gábor Kristóf (HU), Dominika Trapp (HU). Kurátoři výstavy: Jen Kratochvil (CZ), Jan Zálešák (HU).

Publikace - Katalog Sympozia Litomyšl

250 CZK

6. SYMPOZIUM LITOMYŠL / Česko - Italské

Česko-anglický katalog Sympozium Litomyšl 6 rekapituluje letošní litomyšlské Sympozium a výstavu v tamní renomované Galerii Miroslava Kubíka, ve dnech 2. – 16. září 2017 a 16. září – 11. listopadu 2017. Sympozia se zúčastnilo 7 italských a českých tvůrců: Alessandra Draghi, Chiara Giorgetti, Radim Langer, Virginia Dal Magro, Cristiano Rizzo, Vladimír Skrepl, Viktorie Valocká.

Publikace - Katalog k výstavě

vyprodáno

Stanislav Kolíbal, Vlasta Prachatická, Markéta Prachatická / Ilustrace a portréty

Publikace - Katalog k výstavě

vyprodáno

JAN KUBÍČEK / CESTA DO BUDOUCNOSTI

Katalog vychází u příležitosti výstavy Jana Kubíčka v Galerii Miroslava Kubíka v Litomyšli.Jan Kubíček. Cesta do budoucnosti, autor Jiří Machalický.

Publikace - Katalog Sympozia Litomyšl

vyprodáno

5. SYMPOZIA LITOMYŠL /  ČESKO - RAKOUSKÉ

Česko-anglický katalog rekapituluje letošní litomyšlské Sympozium a výstavu v tamní renomované Galerii Miroslava Kubíka, proběhnuvších 3. – 17. září 2016 a 17. září – 19. listopadu 2016. Pozváni byli a svá díly vystavili čeští a rakouští umělci: Garová, Hafner, Chiereghin, Meyer, Petrlík, Riepler a Sýkora. Text katalogu Richard Adam a Marcello Farabegoli.

Publikace - Katalog Sympozia Litomyšl

vyprodáno

4. SYMPOZIUM LITOMYŠL - ČESKO-POLSKÉ HVĚZDY

Trojjazyčný katalog Česko-polské hvězdy rekapituluje letošní litomyšlské Sympozium a výstavu v tamní renomované Galerii Miroslava Kubíka, proběhnuvší 30. 8. – 13. 9. 2015 a 12. 9. – 21. 11. 2015. Vystavující umělci: Tomek Baran (PL), David Böhm-Jiří Franta (CZ), BRACIA-Aga Klepacka & Maciej Chorazy (PL), Matyáš Chochola (CZ), Mateusz Kula (PL), Zuza Ziolkowska-Hercberg (PL), Josef Zlámal (CZ). Text Martin Dostál a Noemi Smolik, autor fotografií František Renza.

Publikace - Katalog k výstavě

vyprodáno

TVRDOHLAVÍ 2015

Publikace vychází ke stejnojmenné výstavě Tvrdohlaví 2015 v Galerii Miroslava Kubíka v Litomyšli. Střídají se zde práce zcela nové s díly, která jsou již "klasická" a svým způsobem charakteristická, tedy jakési ikony z let osmdesátých. V katalogu jsou prezentováni tito členové skupiny Tvrdohlaví: Stanislav Diviš, Michal Gabriel, Zdeněk Lhotský, Václav Marhoul, Stefan Milkov, Petr Nikl, Jaroslav Róna, František Skála, Čestmír Suška.

Publikace - Katalog k výstavě

vyprodáno

ZÁŘIVÝ MĚSÍC SVĚŽÍ VÍTR.CZ

Katalog ke společné stejnojmenné výstavě umělců: Karla Malicha, Milana Grygara, Vladimíra Kopeckého, Jana Merty, Jiřího Kovandy, Josefa Pleskota, Federico Díaze, Lukáše Jasanského a Martina Poláka, Krištofa Kintery, Rafanů pořádané v Galerii Miroslava Kubíka ve dnech 17.6. - 19.8.2012.

Publikace - Katalog k výstavě

vyprodáno

...PROBATUM EST, JIŘÍ DAVID – STANISLAV DIVIŠ

ro tuto česko-anglickou publikaci, která vychází u příležitosti výstavy v Galerii Miroslava Kubíka v Litomyšli (24. 3. – 27. 5. 2012), byla dána dohromady dvojice umělců, která je patrně nejvýrazněji spojována s nástupem postmoderny v Čechách v polovině 80. let minulého století. Publikace, nazvaná latinským výrazem ....probatum est, což znamená ...je vyzkoušeno, dokázáno, přináší díla obou umělců z různých časových period v rozmezí od 80. let až do současnosti.

Publikace - Katalog k výstavě

vyprodáno

ZOSTRA - ČESKÁ FOTOGRAFIE DNEŠKA

Katalog kolektivní výstavy Zostra představuje jiný a nezvyklý pohled na aktuální českou fotografii. Výběrovým kritériem bylo představit fotografii jako tvárné médium, jako jeden ze zásadních prostředků současného umění.Katalog Zostra obsahuje díla těchto autorů: Jiří Černický, Jiří David, Kateřina Držková, Viktor Kolář, Lukáš Jasanský / Martin Polák, Tono Stano, Václav Stratil, Jiří Thýn, Miroslav Tichý

Publikace - Katalog Sympozia Litomyšl

vyprodáno

3. SYMPOZIUM LITOMYŠL - ČESKO-NĚMECKÉ HVĚZDY

Katalog Česko-německé hvězdy rekapituluje letošní litomyšlské Sympozium a výstavu v tamní renomované Galerii Miroslava Kubíka.
Sedm německých a českých tvůrců mladé a mladší střední generace dokazuje, že tradičnější vizuální média mají v sobě stále velkou životaschopnost.Umělci: Marek Číhal, Carola Ernst, Matthias Hesselbacher, Florian Meisenberg, Jitka Mikulicová, Alice Nikitinová, Lubomír Typlt. Text Martin Dostál a Noemi Smolik.

Publikace - Katalog k výstavě

vyprodáno

Tomáš Hlavina, Petr Pastrňák, Petr Písařík / V hlavě v Krajině ve Městě

Katalog, který doprovázel jarní výstavu roku 2013 v Galerii Miroslava Kubíka v Litomyšli, představuje tři výrazné české umělce střední generace. Jsou jimi Tomáš Hlavina (objekty) , Petr Pastrňák (obrazy) a Petr Písařík (obrazy a objekty) , které spojuje mimo jiné, dnes již legendární galerie MXM, ve které patřili ke kmenovým autorům.

Publikace - Katalog Sympozia Litomyšl

vyprodáno

2. SYMPOZIUM LITOMYŠL - ČESKO-SLOVENSKÉ HVĚZDY

Katalog, který doprovází druhý ročník litomyšlského Sympozia, spojený s výstavou v Galerii Miroslava Kubíka, má název Česko-slovenské hvězdy. Zúčastnili se ho čeští a slovenští umělci nejmladší a mladší střední generace. Umělci: Andrej Dúbravský, Viktor Frešo, Václav Girsa, Katarína Janečková, Marek Meduna, Luděk Rathouský, Adam Štech. Fotografie děl František Renza.

Publikace - Katalog k výstavě

vyprodáno

Zrození Fauna / Bohdan Kopecký

Kniha je poctou nedávno zemřelému malíři, rodákovi z Litomyšle, na jehož přínos umění druhé poloviny 20. století se dnes neprávem trochu pozapomíná. Podobně jako jeho generační druzi (M. Medek, J. Balcar, Z. Sýkora, K. Malich...), prošel v 50. a 60. letech proměnou k abstrahující podobě uměleckého výrazu. Publikace vychází v nové ediční řadě Katalogy Galerie Miroslava Kubíka.

Publikace - Katalog k výstavě

vyprodáno

Jakub Špaňhel / Na černé hladině kde zrcadlí se noci

Malíř a grafik Jakub Špaňhel, jeden z nejvýraznějších současných umělců, ve svém díle vědomě pracuje s vlivy a motivy z dějin umění. Takový přístup byl po staletí normální a přirozenou součástí tvůrčího gesta, snahou vyrovnat se a vypořádat se silnými osobnostmi minulosti. V jeho pohledu na umělecká díla minulosti je zásadní emocí úžas nad viděným a vnímaným.

Publikace - Katalog Sympozia Litomyšl

vyprodáno

1. SYMPOZium LITOMYŠL /  MLADÉ HVĚZDY 

Pro program 1. ročníku Sympozia Litomyšl v roce 2012, nazvaného s jemnou drzostí Mladé hvězdy/Young Stars, byli vybráni zástupci nastupující české malířské generace (Josef Achrer, David Hanvald, Ondřej Kopal, Martin Krajc, Robert Šalanda, Evžen Šimera, Karel Štědrý), kteří již na sebe upoutali pozornost v domácím provozu umění.

Publikace - Katalog k výstavě

vyprodáno

STANISLAV KOLÍBAL – ČTYŘI FÁZE

Jeden z nejvýznamějších tvůrců českého umění druhé poloviny 20. století a počátku 21. století zde ve zkratce přestavuje své celoživotní dílo ve vybraných sekvencích od 50. let až do současnosti. Představena je i dosud nepublikovaná poslední umělcova série Černobílé nápovědi z roku 2014, stejně jako řada méně vystavovaných prací. Publikace s texty Martina Dostála a Stanislava Kolíbala překvapí neotřelým a nečekaným grafickým designem Karla Štědrého.

Publikace - Katalog k výstavě

vyprodáno

Rittstein, Šlapetová, Rittstein / S astronomickou lehkostí motýla zpátky do kamene

Sedmdesátistránkový, fotograficky bohatě vybavený katalog doprovázejí texty – v češtině a angličtině – od Kamila Nábělka, Lukáše Rittsteina, Barbory Šlapetové a Petra Volfa. Autorem grafické úpravy je malíř Karel Štědrý.

Publikace - Katalog k výstavě

250 CZK

Tomáš Císařovský / Tichá Dohoda

Tichá dohoda Tomáše Císařovského v česko-anglickém vydání. Bezpochyby jeden z nejvýraznějších malířů střední generace se představuje svojí mírnou retrospektivou, která zahrnuje jak obrazy z moderních českých a československých dějin, tak figurální díla se společenským a psychologickým obsahem, a také krajiny.